O autorze
Wojciech Trzcionka, dyrektor wydawniczy i publicysta magazynu oraz portalu "Design Alive"

Rusza DESIGN ALIVE AWARDS 2013. Zgłoś swojego kandydata!

Po raz drugi magazyn "Design Alive" nagrodzi najbardziej kreatywne osobowości w Polsce. Po raz pierwszy, każda osoba w imieniu własnym lub w imieniu reprezentowanej przez siebie instytucji może zgłosić kandydata do nagród poprzez formularz udostępniony na naszym portalu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 4 października.

Design Alive Awards to nagrody za oryginalną umiejętność odpowiadania na potrzeby współczesnego człowieka mające na celu odszukać i nagrodzić twórców oraz promotorów: rozwiązań, produktów i usług powstałych z synergii projektowania, technologii, ekologii i biznesu ze świadomością zmieniającego się świata i społeczeństwa.

Design Alive Awards to całoroczny projekt promujący polską kreatywność w Polsce i zagranicą. Wystawa poprzedniej edycji konkursu przez rok odwiedzała najbardziej interesujące targi i festiwale w Polsce i na świecie. Zorganizowaliśmy dziesiątki inspirujących spotkań, wykładów i dyskusji, z Design Alive Awards miało okazję zetknąć się ponad 500 tys. widzów.

- To pokazuje, jak bardzo ważne jest pokazywanie ludziom wzorców, liderów zmian i ich ponadprzeciętnych dokonań - mówi redaktor naczelna Ewa Trzcionka. - W tym roku, oprócz nagród głównych przyznawanych przez międzynarodową Kapitułę, postanowiliśmy także oddać głos naszym czytelnikom i wręczyć w ich imieniu nagrody wybranym w plebiscycie nieprzeciętnym osobowościom - dodaje.


Zwycięzców Design Alive Awards 2013 wybierze Kapituła w międzynarodowym składzie: Ewa Trzcionka (przewodnicząca), redaktor naczelna magazynu "Design Alive", dr Krystyna Łuczak-Surówka, krytyk designu, Zuzanna Skalska, trendwatcher w VanBerlo (Holandia), Andreas Dornbracht, dyrektor zarządzający Dornbracht (Niemcy), Robert Konieczny, architekt KWK Promes, Wojciech Trzcionka, dyrektor wydawniczy "Design Alive”, Piotr Voelkel, właściciel Grupy Kapitałowej VOX, Oskar Zięta, projektant i naukowiec (Polska, Szwajcaria).


To jednak nie koniec nowości w tegorocznej edycji konkursu. Po raz pierwszy, każda osoba w imieniu własnym lub w imieniu reprezentowanej przez siebie instytucji może zgłosić kandydata do nagród poprzez formularz udostępniony na portalu www.designalive.pl. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 4 października.

Na podstawie zgłoszonych kandydatur opracowana zostanie lista nominacji, którą poznamy w drugiej połowie października. Kapituła Design Alive Awards obradować będzie początkiem listopada w poznańskim centrum kreatywności i biznesu Concordia Design. Do publicznej wiadomości nazwiska laureatów zostaną podane 21 listopada w Warszawie podczas uroczystej gali Design Alive Awards 2013, która odbędzie się w Warszawie.

W ubiegłorocznej edycji konkursu unikalną statuetkę Design Alive Awards projektu Oskara Zięty przyznano architektowi Robertowi Koniecznemu (Kreator 2012), kuratorce i dziennikarce Agnieszce Jacobson-Cieleckiej (Animator 2012) oraz prezydentowi Gdyni, Wojciechowi Szczurkowi (Strateg 2012).

www.designalive.pl/awards
www.designalive.pl/daaformularz

Trwa ładowanie komentarzy...