O autorze
Wojciech Trzcionka, dyrektor wydawniczy i publicysta magazynu oraz portalu "Design Alive"

Specjalne wydanie "Design Alive" na Łódź Design Festival

Specjalne wydanie "Design Alive" z kolekcjonerską okładką pojawi się podczas Łódź Design Festival w dniach 17-27 października. Magazyn, przygotowany we współpracy z mecenasem głównym festiwalu - Ceramiką Paradyż, będzie można otrzymać w Centrum Festiwalowym.

- Festiwal w Łodzi jest dla nasz szczególny - to właśnie tam przed dwoma laty pojawił się pierwszy, okolicznościowy numer naszego magazynu. Wówczas, po bardzo dobrym przyjęciu przez czytelników postanowiliśmy wydawać go regularnie. Pierwsze papierowe wydanie "Design Alive", miało zaledwie 72 strony i było dopiero zaczątkiem tego, z czym dumnie zawitaliśmy w Łodzi w kolejnym roku - tamten numer, choć dopiero czwarty, okazał się dla nas bardzo ważny - za jego okładkę zostaliśmy wyróżnieni w konkursie Grand Front 2012. Czasem mówimy, że "rytm pracy redakcji wyznaczają przypływy i odpływy festiwalowych Łodzi" - przyznaje Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu.

W Łodzi pokażemy też wystawę Design Alive Awards i zaplanowaliśmy kolejny cykl spotkań: Design Alive Talks. - Tym razem porozmawiamy o pracy, życiu i marzeniach z bohaterami, którzy zwykle stoją w cieniu. Naszymi gości będą Michał Piernikowski, dyrektor festiwalu oraz Małgorzata Żmijska, dyrektor artystyczna ŁDF - zapowiada Ewa Trzcionka.

Postanowiliśmy się również dowiedzieć, co festiwal daje laureatom prestiżowego konkursu "Make Me!", który regularnie towarzyszy festiwalowi. Na spotkaniu będzie obecny Jan Lutyk, zeszłoroczny laureat oraz zwycięzca tegorocznej edycji, którego poznamy dopiero podczas inauguracji wydarzenia, gdy zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Cykl wywiadów "na żywo" rozpocznie się w piątek 18 października o godz. 16.00.


Więcej na ten temat:tutaj
Trwa ładowanie komentarzy...